רוצים לגייס הלוואה דרך הקרן לעסקים בערבות המדינה בסכום גבוה במיוחד? חשוב לדעת שיש מספר יתרונות בלהגיש בקשה לגיוס הלוואה בערבות מדינה בסכום של עד 100 אלף שקלים.

עסקים קטנים רבים פונים לגייס סכומים מאוד גבוהים של הלוואות בערבות מדינה דרך הקרן לעסקים בערבות המדינה, ובמקרים רבים מבקשים סכום הלוואה הגבוה מהסכום שהעסק זקוק לו מבחינה ריאלית.

למרות שמומלץ תמיד לבקש בקשת הלוואה בערבות מדינה מקרן סיוע לעסקים לפי הצורך האמיתי של העסק, למשל אם יש צורך ברכישת מכונה בשווי 200 אלף שקלים אז יש לבקש הלוואה בגובה 200 אלף שקלים, לבקשת הלוואה נמוכה יותר ממה שהעסק זקוק לו יש יתרונות מסוימים.

לכן יש הרבה עסקים קטנים אשר בעת ההגשה שלהם לקרן הסיוע לעסקים פונים למסלול המהיר של הקרן ומבקשים הלוואה בסכום של 100 אלף שקלים בלבד.

ישנן 4 סיבות מרכזיות למה מומלץ לעסקים קטנים לגייס הלוואה בערבות מדינה בגובה 100,000 ₪:

1. יותר קל לגייס הלוואה דרך המסלול המהיר

יותר קל לגייס הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה במסלול המהיר של הקרן לעסקים, מכיוון שטיפול הבקשה, הכולל בחינת הנציג, בחינת הבנק המלווה ודיון וועדת האשראי הנו מהיר יותר, אז לרוב יותר קל לגייס הלוואה בסכום 100 אלף שקלים מהקרן במסלול המהיר.

המסלול המהיר מאפשר לקרן לטפל ביותר תיקים ולאשר יותר הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה בכל חודש. נוצר מצב שסיכויי עסק לקבל המלצה חיובית על הלוואה בערבות מדינה גדלים משמעותית עם יבקש סכום הלוואה לעסק בגובה 100 אלף שקלים לעומת אם יבקש הלוואה לעסק בגובה 150 אלף שקלים.

2. הקרן מעדיפה לתת הלוואה לעסק עד 100,000 שקלים

הקרן לעסקים בערבות המדינה מעניקה חלק גדול מאוד של הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים בגובה 100 אלף שקלים.

חלק ניכר מההלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה הן הלוואות בגובה של 100 אלף שקלים, מה שמעיד על כך שגם יש יותר סיכוי לגייס הלוואה של 100 אלף שקלים מהקרן וגם שהקרן יותר נוטה להעניק הלוואות בסכום של 100 אלף גם לעסקים שביקשו הלוואה גבוהה יותר.

לדוגמה, במהלך השנים 2012-2013 קרן סיוע לעסקים העניקה 711 הלוואות בערבות המדינה בגובה של 100 אלף שקלים, כאשר מתוכם רק 295 הלוואות הוענקו לעסקים שפנו דרך המסלול המהיר והשאר הוענקו לעסקים שפנו וביקשו סכום גבוה יותר. נתונים אלו רק מראים שבמקרים רבים הקרן בכל זאת מעניקה הלוואה של 100 אלף שקלים.

3. גיוס הלוואה ראשוני מהקרן שפותח את הדלת להלוואת השלמה

כדאי לבקש הלוואה על סך 100 אלף שקלים בכדי לקבל אישור על הלוואה בערבות מדינה.

הלוואות בערבות מדינה בישראל הן לא עניין בטוח. לא כל עסק מקבל המלצה חיובית בקרן, רק מחצית מהעסקים הפונים לקרן מקבלים אישור על הלוואה לעסק בערבות מדינה.

לכן, יש עסקים קטנים רבים אשר פונים לגייס הלוואה לעסק בסכום של 100 אלף שקלים בכדי להימנע מלקבל שלילה בקרן.

לאחר מכן, כאשר הם כבר קיבלו הלוואה בערבות מדינה בקרן ובעצם יש להם רקורד טוב יותר עם הקרן, בתור עסק שקיבל בעבר המלצה, אותם עסקים פונים אחר חצי שנה עד שנה למסלול השלמה של קרן סיוע לעסקים ומגייסים הלוואה נוספת.

במקרים רבים זאת טקטיקה מאוד מומלצת לגיוס סכומים גבוהים יותר של הלוואות בערבות המדינה.

4. ניתן לבצע החלפת ביטחונות בערב נוסף.

כאשר עסק מקבל המלצה חיובית על סכום של 100 אלף שקלים, בין אם הגיש דרך המסלול המהיר של הקרן או בין אם הגיש דרך אחד המסלולים האחרים, נפתחת לו אפשרות לבצע החלפת ביטחונות בערב.

תהליך זה אומר שהבנק מוותר, לבקשת הלקוח, על הביטחונות הנדרשים להלוואה, 10 אלף שקלים במסלול עסקים בהקמה או 25 אלף שקלים בשאר המסלולים, ובמקום מחתים ערב נוסף להלוואה.

מצב זה הוא יתרון משמעותי לבעל העסק בכך שאין לו צורך לוותר על מזומנים בעת קבלת ההלוואה ובעל העסק בעצם ממנף את כלל נכסיו בכך שרק מביא ערב נוסף לחתימה.

זהו יתרון משמעותי מבחינה תזרים שמתקבל רק לעסקים אשר מגייסים סכום של 100 אלף שקלים.

לסיכום, לבקשת הלוואה בערבות מדינה בסכום של 100 אלף שקלים יכול להיות המהלך הנכון ביותר לעסק שלכם. השלמת גיוס הלוואה מהקרן הנו בעל סיכויים גבוהים יותר עם הסכום נמוך יותר, ובנוסף, האפשרות של החלפת ביטחונות בערב יכולה להתאים להרבה עסקים קטנים. לכן יש לקחת בחשבון להציג בקשת הלוואה לקרן סיוע לעסקים בגובה של 100 אלף שקלים.