קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, אשר גם ידועה בתור קרן BDSK, מעניקה הלוואות בערבות מדינה לעסקים בישראל. המשיכו לקרוא בכדי להכיר את אפיק הלוואות המדינה דרך חברת BDSK.

קרן סיוע לעסקים פועלת במתכונת החדשה, המוכרת כיום במתן הלוואה בערבות מדינה, משנת 2012 ועד היום.

הרבה מייחסים את המילה "קרן" לגוף המתאם מטעם המדינה הבוחן את בקשות העסקים הפונים לגייס הלוואות בערבות המדינה, ולכן, הרבה פעמים שם הקרן משתנה בהתאם לגוף המתאם הבוחן את הבקשות.

כך למשל, החל מסוף שנת 2014 הקרן מוכרת גם בשם קרן BDSK בערבות מדינה, על שם אחד מהגופים המתאמים של הקרן.

חברת BDSK לוקחת את הטיפול של בחינת בקשות הקרן

חשוב שתדעו שבמידה והכרתם את הקרן בעבר בתור קרן תבור או קרן BDI, עד לאחרונה חברות אלו פעלו בתור הגופים המתאמים, החל מחודש נובמבר 2014 המצב שונה.

מחודש זה, התחלפו הגופים המתאמים של הקרן לטיפול של חברת גיזה וחברת BDSK.

כלומר, הקרן עברה , לפחות בפי חלק מהעסקים בארץ, מכינוי של קרן תבור לכינוי של קרן BDSK בערבות מדינה.

הגופים המתאמים השתנו מכיוון שלקראת סוף שנת 2014 המדינה פתחה מכרז לחברות פיננסיות שונות בקרן ועל פי תוצאות המכרז הגופים המתאמים שונו.

בעצם החל מחודש אפריל 2012, הקמת הקרן החדשה בערבות המדינה, הגופים המתאמים שניהלו את בחינת הבקשות של העסקים הקטנים היו חברת “BDI” וחברת “תבור פיננסים וכלכלה”, ולכן בין השנים 2012 ו-2014 קרן סיוע לעסקים נקראה גם קרן BDI וקרן תבור.

אבל כאשר המדינה ביצעה מכרז חדש ב-2014, חברת גיזה וחברת BDSK זכו במכרז. פעילותם בתור גופים מתאמים החלה בנובמבר 2014 וממשיכה לפעול גם בימים אלה.

על פי הפרסומים באתר שלהם, חברת בן דוד שלוי קופ ושות’ רואי חשבון (BDSK) הנה אחת מפירמות רואי החשבון המובילות בארץ, אשר זכתה במרכז המדינה להפעלת הקרן לעסקים.

משרד רואי חשבון זה הוא בעצם 2 חברות רואי חשבון שהתמזגו בשנת 2013 ליצור פירמת רואי חשבון שהיא אחת הבכירות במשק הישראלי.

אנו נוסיף כי אין ספק שגם הוספת פעילות ההלוואות בערבות מדינה מסייעת לחברת BDSK למצב עוד יותר את מקומה בין חברות הפיננסים הגדולות בישראל.

הלוואות בערבות מדינה – פתרון המימון העסקי הנוח בישראל

הפתרון של הלוואות בערבות מדינה תפס תאוצה בקרב עסקים קטנים ובינוניים משנת 2012, בעקבות מחנק האשראי השורר בשוק (ההשלכות של מחנק האשראי בעסקים), וכיום ישנם מאות בקשות בכל חודש שמוגשות לקרן בערבות מדינה ומטופלות ע"י  BDSK או גיזה.

הקרן היא יוזמה של המדינה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים באשראי עסקי נוח.

הלוואה בערבות המדינה מוענקת בסכומים שנעים החל ממאה אלף שקלים ועד למיליוני שקלים, בהתאם למחזור ההכנסות של העסק.

הפריסה של הלוואה בערבות המדינה הנו ל-60 חודשים והדרישה לביטחונות היא מינימלית ביותר.

חברת BDSK מקבלת בקשות של יזמים ועסקים לגיוס הלוואה בערבות המדינה, בדמות של תכנית עסקית המפרטת את הנתונים הרלוונטיים של העסק ואת צרכי האשראי של העסק, ומצמידה כלכלן מטעמה שייבחן את בקשת העסק ואת יכולת העסק לעמוד בהתחייבויות האשראי המבוקשות.

במידה וכלכלני BDSK מאשרים את העסק ומעניקים לו המלצה חיובית, הוא עובר לטיפול בנק מלווה.

ההמלצה החיובית של הקרן עוברת לטיפול בנק מכיוון שהלוואות בערבות המדינה מוענקות בפועל דרך בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות, בנק אוצר החייל או בנק מרכנתיל דיסקונט.

למדינה אינה מעניקה את הכספים בפועל אלא רק מעניקה ערבות מטעמה ומשתמשת בכספי הבנקים לצורך מתן הלוואות לעסקים.

הבנקים מבחינתם שמחים להעניק הלוואות לעסקים בערבות מדינה, כי הסיכון במתן הלוואות כאלו מכוסה על ידי המדינה בכוונה לסייע לעסקים.

כתוצאה מכך, נוצר מצב שכל הצדדים מרווחים מפעילות הקרן בערבות מדינה. העסקים הקטנים מקבלים הלוואות נוחות, הבנקים מעניקים יותר אשראי בפחות סיכון והמדינה עומדת במטרתה לסייע לעסקים בישראל.

איך הלוואה בערבות מדינה תורמת לעסק שלי?

דרך הקרן לעסקים שכאמור הרבה מהציבור מכיר כעת גם בכינוי קרן BDSK, מקבלים הלוואה בפריסה ארוכה, פריסה ל-60 תשלומים, בריבית נמוכה מאוד, ריבית בנקאית של עד פריים+3.5%.

זאת אומרת שהעסק מגייס הלוואה עם החזר חודשי נמוך מאוד בהשוואה להלוואות בנקאיות מסחריות.

כאשר ההחזר החודשי על הלוואה נמוך, לעסק הרבה יותר קל לעמוד בהחזרים שלו ואף לגייס עוד אשראי.

לרוב העסקים עדיף קודם כל לנסות לגייס הלוואה בערבות מדינה על הלוואה ישירה מהבנק, בכדי להשיג החזר חודשי נמוך שלא יעיב על תזרים המזומנים של העסק.

קבלת אישור על הלוואה בערבות מדינה דרך הקרן מאפשר לעסקים למנף את הנכסים הנזילים שלהם הרבה יותר ממה שהבנקים מוכנים לאשר להם.

לרוב הבנק בו מתנהל החשבון העסקי לא מרשה לעסק לצבור יחס מינוף גבוה מדי, מה שבא לידי ביטוי ביכולת תמרון גיוס הלוואות קשיחה יותר של העסק מול הבנק.

אך כאשר העסק מקבל המלצה חיובית לערבות מדינה, הוא יכול לגייס יותר אשראי ממה שהתאפשר לו לפני כן, בעקבות כך שהקרן מבקשת רק 25% ביטחונות מהעסק והבנק מקבל את השאר בהטחה לערבות מדינה.

כך למשל עסק שיש לו נכסים בשווי 100 אלף שקלים יכול לגייס 400 אלף שקלים עם ערבות מדינה, במקום סכום נמוך יותר בלי מעורבות הקרן.

הקרן בערבות מדינה באמצעות BSDK וגיזה מאפשרת לעסקים קיימים גם לחסוך בעלויות מימון בכך שהיא מעניקה לעסקים אשראי נוח יותר מהאשראי הקיים באובליגו הבנקאי שלהם.

כל עסק אשר מנצל מסגרת אשראי עם ריביות גבוהות, מבצע ניכיונות שיקים של לקוחות בעמלה בנקאית גבוהה או מגייס בקביעות הלוואות גישור למימון פער תזרימי יכול לפנות לקרן סיוע לעסקים ולבקש הלוואות לטובת הון חוזר שיצמצמו את עלויות המימון של העסק בעתיד.

איך אני מברר אם אני זכאי לקבל הלוואה דרך הקרן בערבות מדינה?

המדינה מעוניינת לסייע לכמה שיותר עסקים בגיוס אשראי זול ונוח דרך הקרן, אך עדיין גיוס הלוואה מהמדינה אינו פתוח בפני כל העסקים בישראל.

הקרן מעמידה תנאי סף מסוימים שיכולים למנוע מהעסק שלך לגייס הלוואה. מומלץ שלפני שאתה פונה בבקשה לגיוס הלוואה לוודא שאתה עומד בתנאי הסך הבאים:

  • מחזור ההכנסות של העסק אינו עולה על 100 מיליון שקלים בשנה
  • לעסק אין תיקים בהוצאה לפעול
  • לעסק אין חובות לגורמים ממשלתיים
  • לעסק אין חובות פתוחים מול הבנקים
  • העסק אינו נמצא בתהליכי כינוס נכסים או פשיטת רגל
  • לעסק או לבעלי העסק אין חשבונות בנק מוגבלים

בנוסף לכך, ישנם עוד גורמים שונים שמשפיעים על סיכויי קבלת המלצה חיובית בקרן כגון מידע שלילי מהעבר, רציונל בקשת ההלוואה, יכולת החזר של העסק ועוד.

על מנת לברר את הסיכויים הריאליים לגייס הלוואה בערבות מדינה מקרן הסיוע מומלץ לפנות לחברת ייעוץ עסקי בעלת ניסיון בהגשות עסקים לקרן BDSK בערבות מדינה.

נציין שליווי עסקי אינו הכרחי על מנת להגיש בקשה להלוואה מהקרן, אך הוא בהחלט עוזר בסיכויים לקבל לצלוח את כל תהליך הגיוס.

הלוואות מדינה באישור BDSK או גיזה שהם הגופים המתאמים, הן ללא ספק פתרון סיוע אשראי עסקי מצוין לעסקים קטנים ובינוניים.

הלוואות בערבות המדינה מסייעות כל חודש ליזמים, לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים לצמוח ולהתפתח.

אם גם אתם מעוניינים לגשת לקרן סיוע לעסקים ולגייס הלוואה בערבות מדינה עבור העסק שלכם, אנא זכרו שהבקשה תיבדק על ידי פירמת רואי החשבון BDSK או חברת הייעוץ גיזה (תלוי למי מגישים את הבקשה), ותוענק דרך אחד הבנקים שעובדים בשיתוף פעולה עם המדינה.

עוד חשוב שתבררו את זכאותכם לקבלת הלוואה מבעוד מועד ואף תעזרו בליווי עסקי.