בנק הפועלים מקים קרן הלוואות עבור עסקים קטנים ובינוניים בשיתוף עם חברת כלל ביטוח בשם קרן פועלים לעסקים, כפתרון חלופי לגיוס הלוואה בערבות מדינה.

לאחרונה הכריז בנק הפועלים על כנס יועצים כלכליים ארצי שייערך ביום שלישי, בתאריך 22/03/2016, שבו תושק קרן פועלים לעסקים. מדובר על קרן פנימית שתנוהל על ידי בנק הפועלים ובשיתוף עם חברת כלל ביטוח, אשר דרכה יוכלו עסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואות עסקיות בתנאים נוחים מהלוואות מסחריות רגילות לעסקים דרך בנקאים אחרים.

הכנס יכלול הסבר מפורט על תנאי ההלוואות לעסקים בקרן החדשה וההתנהלות לגיוס הלוואה. בכנס ישמעו דברים מפי הממונה על החטיבה הקמעונאית ממשרד מנכ"ל הכלכלה, מנהל יחידת קרנות לעסקים קטנים בבנק הפועלים, מנהל תחום העסקים הקטנים של בנק הפועלים ועוד.

הידעת? ניתן לבדוק זכאות להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות, בטופס צור קשר בתחתית העמוד.

קרן פועלים לעסקים הוקמה בתור פתרון אשראי חלופי לקרן בערבות המדינה

לאחרונה הכריזה המדינה על שינוי מתכונת של קרן סיוע לעסקים, כאשר שינוי המתכונת הזאת כלל גם שינוי בבנקים אשר עובדים בשיתוף עם הקרן.

בנק הפועלים עובד בשיתוף עם המדינה במתכונת הנוכחית, אך עם שינוי המתכונת החדשה באפריל 2016 בנק הפועלים מפסיק עם הקרן. מהלך זה ייצר חלון הזדמנויות לבנק הפועלים להקים קרן הלוואות פרטית חדשה.

כיצד ניתן לגייס הלוואות דרך קרן פועלים לעסקים?

הפרטים הספציפיים לגבי ההתנהלות בבקשת הלוואות בקרן החדשה של בנק הפועלים עוד לא פורסמו, כאשר הם צפויים להיחשף במהלך כנס ההשקעה הארצי ליועצים שהוזכר לעיל.

עם זאת, ניתן להניח שגיוס הלוואות דרך הקרן יתבצע בדומה לתהליך הגיוס של הלוואה מהמדינה. כל עסק שפונה לקרן פועלים יהיה חייב להציג תכנית עסקית, בליווי של יועץ כלכלי מומחה בגיוס הלוואות, אשר מפרטת את נתוני העסק ורציונל הבקשה להלוואה.

התכנית העסקית תבחן על ידי נציגי בנק הפועלים, ותאושר הלוואה לעסק דרך הקרן במידה והנתונים של העסק והבקשה מקבלים המלצה חיובית מכלכלני בנק הפועלים.

אנו נדווח על הפרטים המדויקים של תנאי ההלוואות בקרן, תהליך גיוס ההלוואות בקרן וכיצד חברת מנועי צמיחה יכולה לסייע לעסק שלך לאחר פרסום הפרטים בכנס ההשקה של הקרן.

עדכון לגבי קרן פועלים לעסקים לאחר השתתפות מנועי צמיחה בכנס היועצים של בנק הפועלים

חברת מנועי צמיחה השתתפה לאחרונה בכנס היועצים הארצי של בנק הפועלים, להשקת קרן פועלים לעסקים.

במהלך האירוע הציג מנהל יחידת קרנות לעסקים קטנים מר ראיד אבו ריא את חזון קרן ההלוואות לעסקים של בנק הפועלים ואת מטרת בנק הפועלים להעניק הלוואות לעסקים בסך אשראי של 8 מיליארד שקלים לאורך 4 השנים הקרובות.

הקרן לעסקים תפעל בחסות בנק הפועלים וחברת כלל ביטוח, ותתופעל על ידי חברת BDI בתור הגוף המתאם לבחינת בקשות העסקים להלוואה דרך הקרן.

קהל היעד של קרן פועלים לעסקים

בנק הפועלים שואף להעניק אשראי לעסקים אשר יש להם פוטנציאל עסקי אך מתקשים לגייס הלוואות, עקב חוסר בביטחונות או ייצוג נאות מול מוסדות הבנקים. קרן פועלים החדשה תעניק הלוואות לעסקים קטנים אשר מחזור ההכנסות השנתי שלהם הנו עד 25 מיליון שקלים בלבד.

כלומר, קרן פועלים לא פונה לעסקים בינוניים אלא אך ורק לעסקים קטנים.

מטרות הלוואה בקרן

 • השקעה בעסק –  עסקים קיימים יוכלו לפנות לגיוס הלוואה עסקית דרך קרן פועלים למטרת השקעה פיסית בעסק, לרבות רכישת מכונות, ציוד ורכוש קבוע החיוני לפעילות העסק.
 • הון חוזר – הקרן תעניק לעסקים קיימים הלוואות למימון הון חוזר והוצאות פעילות שוטפת, בהתאם להצגת צרכי הון חוזר בעסק.
 • הקמת עסק – הקרן תבחן גם בקשות של יזמים להקמת עסק, כאשר ההלוואות לעסקים בהקמה יכולים לכלול מרכיב השקעה ומרכיב הון חוזר.

הלוואות בקרן לא יוענקו לטובת מחזור הלוואות קיימות, אלא רק בתור אשראי עסקי נוסף לאובליגו הקיים

תנאי ההלוואות של קרן פועלים לעסקים

 • סכום הלוואה של עד 500 אלף שקלים או 10% ממחזור ההכנסות השנתי (הגבוה מבניהם)
 • הלוואות בקרן מוענקות בפריסה של 6 שנים (החזר הלוואה ב-72 תשלומים)
 • הקרן מאפשרת לקבל תקופת גרייס של שנה (12 חודשים דחייה בהחזר קרן ההלוואה)
 • דרישה להצגת 25% בטחונות בלבד של העסק אל מול ההלוואה
 • עסקים שפונים לגייס הלוואה דרך הקרן מקבלים פטור מעמלות הקמת הלוואה ובדיקת בקשת הלוואה.
 • ריבית אטרקטיבית. ריבית תחרותית לממוצעים של הלוואות מסחריות והלוואות בערבות מדינה

תהליך גיוס הלוואה דרך קרן פועלים לעסקים

שלב 1: הלקוח מבצע תכנית עסקית דרך יועץ חיצוני. התכנית העסקית תציג את נתוני העסק, תפרט את בקשת ההלוואה ואיליה יצורף כל מסמך המתבקש מהקרן.

שלב 2: התכנית העסקית מועברת לחברת BDI (הגוף המתאם), ונבחנת לטובת מתן חוות דעת כלכלית לבנק הפועלים.

שלב 3: ההמלצה החיובית מועברת למנהל סניף הבנק הרלוונטי או למנהל הקרן, לקביעת תנאי ההלוואה הסופיים.

שלב 4: העמדת ההלוואה לעסק בסניף הבנק.

לבדיקת זכאות מיידית להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות רשמו פרטיכם:

  אני מאשר/ת קבלת מידע בנושא זה