מרבית היזמים זקוקים לסיוע במימון עלות הקמת העסק, לעיתים מדובר במימון מלא ולעיתים רק השלמה או מימון חלקי לסיוע בכספים שהושקעו מהון עצמי של היזם. הלוואה בערבות מדינה היא פתרון העונה לצורך זה באופן מושלם בכך שהיא מציעה עבור עסקים בהקמה פתרון מימון קל ונוח!

אחרי הכל, אם תשאלו יזמים אחרים תגלו שגיוס הלוואה לפתיחת עסק מהבנק היא אינה דבר קל.

לכן, מתוך המטרה להקל על יזמים רבים בגיוס המימון הראשוני להקמת העסק ולסייע להקמת עסקים ועידוד התעסקה במשק הוקמה קרן הסיוע לעסקים המעניקה ליזם הלוואה בערבות מדינה לטובת הקמת עסק.

הלוואה בערבות מדינה היא פתרון אשר קיים מספר שנים ונחשב כיום לאפשרות גיוס ההלוואה הנוחה ביותר ליזמים המעוניינים להקים עסק.

הידעת? ניתן לבדוק זכאות להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות, בטופס צור קשר בתחתית העמוד.

אפיקי המימון במסלולי הלוואות מדינה, במיוחד מסלול הלוואה לפתיחת עסק, מאפשרים ליזם לגייס את ההון הנדרש להקמת העסק בתנאים נוחים.

הלוואה בערבות מדינה שמקבלים דרך מסלול עסקים בהקמה של קרן הסיוע לעסקים היא תמיד בפריסה של חמש שנים, בריבית הנעה סביב פריים+2.5%, והדרישה לביטחונות מטעם היזם הנה רק 10% מסכום ההלוואה.

כתוצאה מכך, היזם יכול לקבל הלוואת מדינה לפתיחת עסק מבלי לוותר על סכומי כסף שבידיו, מה שמעודד את היזם בתהליך הקמת העסק.

יש להבין שמסלול עסקים בהקמה של קרן הסיוע לעסקים נועד בכדי לעודד יזמים להקים עסק ובכדי לסייע לאותם יזמים, על ידי נתינת הלוואות בערבות מדינה, להשלים את תהליך הקמת העסק.

תנאי ההלוואה הנוחים הללו מתאפשרים מכיוון שהמדינה מעניקה ערבות לבנק כנגד ההלוואה, מה שמקטין את הסיכון של הלווה (היזם) מול הבנקים ובכך הוא מקבל תנאי הלוואה נוחים יותר.

הלוואה לפתיחת עסק דרך מסלול עסקים בהקמה של קרן הסיוע לעסקים הנה בסכומים של עד חצי מיליון שקלים, סכום משמעותי לכל יזם. כמובן שהסכום המאושר בקרן ליזמים הנו בהתאם לצורך מימון עלות ההקמה של העסק.

איך נדע שהעסק נחשב לעסק בהקמה?

כאשר מדברים על יזמים המעוניינים לקבל הלוואות בערבות המדינה מקרן סיוע לעסקים במסלול עסקים בהקמה יש לוודא ראשית שהעסק עומד בקריטריונים של הלוואות מדינה לסטאטוס עסק בהקמה.

 1. עסק אשר עדיין לא ייצר הכנסות, טרם התחיל בפעילות העסקית. במקרה כזה העסק צריך מימון להשקעה הראשונית על מנת להתחיל בפעילות הרצויה. במילים אחרות, כל יזם אשר מעוניין להקים עסק יכול לפנות למסלול הקמת עסק.
 2. עסק אשר נרשם במשרדי המע"מ וקיבל תעודת עוסק מורשה אך בפועל עדיין לא עשה שימוש במסגרת אשראי (ביצע הפקדות או לקח הלוואה לעסק). כלומר עסק אשר נמצא כרגע בתהליך הקמה ומצריך הלוואה.
 3. עוסק פטור, חדש או וותיק, אשר מעוניין לבצע השקעה בעסק אשר תגרום לגידול במחזור ההכנסות, מה שישנה את סטאטוס העסק שלו לעוסק מורשה או לחילופין רוצה להקים חברה בע"מ.
  כלומר העסק רוצה הלוואה לטובת פעולה, בין אם היא רכישת מלאי או בין אם היא רכישת מכונה, אשר תגדיל משמעותית את מחזור ההכנסות של העסק.
 4. בעל עסק המפעיל עסק במקום מגוריו האישי ורוצה הלוואה בערבות מדינה לטובת מעבר למתחם מסחרי לצורך הפעילות העסקית שלו (חנות, משרד),
  כל עוד מחזורו המצטבר של העסק מיום פעילותו אינו עולה על חצי מיליון שקלים מיום הקמתו.אם הינך יזם או עסק העומד באחד מארבעת הקריטריונים הנ"ל, אתה כיזם או כבעל עסק יכול להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה במסלול עסקים בהקמה בתנאי הלוואה נוחים.מומלץ במצב זה להיעזר בחברת ייעוץ עסקי המתמחה בתהליכי קבלת הלוואות בערבות מדינה בקרב עסקים. חברה זו יכולה לבצע לך הערכת ראשונית לגבי סיכויי קבלת הלוואות בערבות המדינה, ביצוע תכנית עסקית לפי דרישות הקרן וליווי מקצועי לכל אורך התהליך.

  לבדיקת זכאות מיידית להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות רשמו פרטיכם:

   אני מאשר/ת קבלת מידע בנושא זה