קרן סיוע לעסקים מעניקה הלוואות למאות עסקים בכל חודש. גיוס הלוואה דרך קרן הסיוע לעסקים כרוך בתהליך מורכב שבו נבחנת בקפידה בקשת העסק לקבלת הלוואה בערבות מדינה אשר מאושרת בסופו של תהליך על ידי הקרן והבנק המלווה.

התהליך עצמו, בעקבות מורכבותו, לוקח זמן. ישנם עסקים רבים הזקוקים לגיוס הלוואה בהקדם האפשרי והאופציה להשלים את תהליך קבלת ההלוואה מקרן סיוע לעסקים במהירות האפשרית יכול להיות קריטי להישרדות העסק. בעקבות כך מומלץ מאוד להיעזר בחברת ייעוץ עסקי המתמחה בתהליך הגשה לקרן סיוע לעסקים אשר יכולה לסייע לעסקים לצמצם את משך הזמן של התהליך.

הידעת? ניתן לבדוק זכאות להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות, בטופס צור קשר בתחתית העמוד.

כמה זמן לוקח לאשר הלוואה דרך קרן סיוע לעסקים?

משך תהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה דרך קרן הסיוע לעסקים הוא תהליך גמיש מאוד שמושפע ממורכבות התיק ומאופי הבקשה. ישנם מספר שלבים שהעסק צריך לעבור במהלך תהליך ההגשה.

הקרן מבקשת שהעסק יבצע "שאלון הגשה לקרן"

מושג זה מתייחס לתכנית עסקית אשר לה מצורפים מספר מסמכים כגון: דוחות כספיים, דפי חשבון אובליגו, הצעות מחיר, חשבוניות, חוזים מול לקוחות, דוחות מע"מ, ועוד.

את התכנית העסקית וכל המסמכים מגישים לקרן אשר בוחנת את התוכנית העסקית לפני הפגישה עם הלקוח.

המצאת כל המסמכים הנדרשים על ידי הקרן הוא מטלה שיכולה לקחת זמן רב. על בעל העסק לפנות לבקשת המסמכים מגורמים שונים: רואה חשבון, פקיד הבנק, ספקים, לקוחות ועוד.

הרבה פעמים קבלת המסמכים מאותם גורמים לוקחת מספר ימים ויכולה להתעכב במידה וקיים בעיה עם מסמך מסוים, לדוגמה אם העסק חייב לחכות לביצוע מאזן מבוקר על ידי הרואה חשבון או אם במידה והעסק צריך לחכות לבעל מקצוע שיבצע הערכת מחיר להשקעה מסוימת.

מכיוון שבמרבית הפעמים בעל העסק הוא אדם עסוק מאוד וצריך להתרכז בפעילות השוטפת של העסק מומלץ להיעזר בחברת ייעוץ עסקי שתסייע לבעל העסק בהשלמת המסמכים מהגורמים השונים.

חברת ייעוץ עסקי יכולה לפנות עבור הלקוח לרואה חשבון ולבקש את המסמכים הנדרשים, החברה יכולה לעשות לבעל העסק סדר בדרישות הקרן בכל הנוגע למסמכים, לייעץ לו בארגון המסמכים ועוד.

יש לבנות תכנית עסקית

תכנית עסקית מפורטת ומקצועית לוקחת מספר ימים לביצוע. בשלב זה חשוב לא לנסות לזרז את התהליך מכיוון שקבלת אישור על ההלוואה מהקרן תלוי רבות בבנייה נכונה ומקצועית של תכנית עסקית.

עם זאת, במידה ונעזרתם בחברת ייעוץ עסקי, תהליך הכנת התכנית העסקית לא יימשך יותר ממספר ימים ספורים.

נוסיף שללא קשר לזמן התהליך חשוב מאוד שמבצע התכנית יהיה כלכלן מוסמך בעל ניסיון בהכנה של תכניות עסקיות. שלב הכנת התכנית ואיסוף המסמכים הנדרשים יכול לקחת ימים רבים, בעזרת יועץ כלכלי טוב ניתן לצמצם זאת לעד כשבוע לכל היותר.

בדיקה של הגוף המתאם

לאחר שהשלמתם את כל המסמכים וביצעתם את התכנית העסקית, יש להגיש את התכנית לגוף המתאם מטעם קרן סיוע לעסקים.

הגוף המתאם הוא הארגון הקולט את הבקשה, בוחן אותה ונותן את המלצתו על מתן אישור קבלת ההלוואה.

לאחר שהבקשה נקלטה בגוף המתאם, הקרן מעבירה את התכנית העסקית לנציג מטעמה אשר תפקידו לבחון את הבקשה ולתת המלצה להנהלת הקרן.

לפי חוקי הקרן הנציג מחויב ליצור קשר עם בעל העסק תוך 3 ימי עבודה ולקבוע איתו פגישה במתחם העסק. לאחר הפגישה מול בעל העסק הנציג מעביר את חוות הדעת שלו על התכנית והנהלת הקרן נותנת את המלצתה להענקת הלוואה בערבות מדינה.

תהליך בחינת הקרן הוא תהליך אשר אורך בממוצע בין 7-10 ימים, התהליך יכול להתארך במידה ומתקיימת בקשה נוספת של מסמכים על ידי הקרן או אם לקרן ישנם שאלות נוספות בכל הנוגע לבקשת ההלוואה.

לכן, חשוב מאוד שבעל העסק ייעזר בחברת ייעוץ עסקי בעלת ניסיון בהתמודדות עם גורמי קרן הסיוע לעסקים.

השאלה כמה זמן לוקח לאשר הלוואה תלויה לא מעט בניסיון והיכרות עם הגשת התוכנית ולכן חברה בעלת ניסיון יכולה לצמצמם את זמן בחינת הקרן בכך שהיא תיצור קשר עם הנציג המטפל עבור הלקוח, תדאג לטפל בכל דרישה של מסמכים נוספים להשלמה, תענה לכל שאלה שצצה לנציג במהלך הבחינה ובכללי תהיה עם היד על הדופק בכל הנוגע לאישור הבקשה בקרן.

בדיקה של הבנק המלווה

לאחר קבלת האישור בקרן, ההמלצה מועברת לבנק המלווה.

הבנק המלווה בוחן את בקשת הלקוח ואת המלצת הקרן, מבצע בחינה מקיפה מטעמו בנתוני העסק ברמת הסניף וברמת המחוז, ומעלה את הבקשה לאישור סופי בוועדת האשראי.

תהליך הזה לוקח בממוצע כשבועיים, בהתאם לפעילות הסניף ובהתאם לתזמון העברת הבקשה לאישור וועדת אשראי, זאת עקב כך שוועדת האשראי של כל בנק מתכנסת אחת לשבוע.

במקרים בהם העסק אינו לקוח של הבנקים המעניקים הלוואה דרך קרן סיוע לעסקים (הפועלים, מזרחי טפחות ומרכנתיל) הבחינה של הבנק יכולה לערוך זמן רב יותר, זאת מכיוון שהעסק מבקש להיות מגויס כלקוח חדש בבנק והבנק ירצה לבחון את העסק בצורה מקיפה יותר.

במקרה כזה מאוד מומלץ להיעזר בחברת ייעוץ עסקי המתמחה בגיוס הלוואות בערבות המדינה לעסקים. זאת מכיוון שלחברה כזאת יש מערכת יחסים ענפה עם בנקים רבים ויכולה להפנות את העסק לסניף בנק אשר יאשר את ההלוואה, תוך כדי תהליך הבחינה של הקרן, ובכך לדאוג שתהליך הבחינה המקיפה של הבנק לא יאריך את זמן שהות הבקשה בסניף הבנק, אחרי קבלת המלצה מהקרן ולפי האישור הסופי בוועדת האשראי.

לסיכום, התהליך הכרוך בקבלת הלוואות בערבות מדינה הוא תהליך מורכב שאורך בממוצע כחודש ימים. על מנת למנוע התארכות מיותרת של התהליך ועל מנת לקבל אישור סופי בוועדת האשראי מומלץ להיעזר בליווי עסקי לכל אורך התהליך. ליווי עסקי גם יצמצם את זמן טיפול הבקשה בקרן ובבנק וגם יסייע בהגדלת הסיכויים לקבל את ההלוואה המבוקשת מהקרן.

לבדיקת זכאות מיידית להלוואת מדינה ללא עלות וללא התחייבות רשמו פרטיכם:

    אני מאשר/ת קבלת מידע בנושא זה