אחת מהמטרות שלצורך מימונה ניתן לגייס הלוואה בערבות המדינה היא רכישת ציוד ומכונות לעבודה. במקרים רבים גיוס הלוואה לרכישת ציוד ומכונות בערבות המדינה הוא פתרון מימוני מצוין, אך לא בכל המקרים. אז מתי גיוס הלוואה בערבות מדינה לרכישת ציוד ומכונות הוא עניין כדאי?

רוב העסקים בישראל משתמשים ביום יום במכונות או בציוד מקצועי כלשהו.

זה יכול למשל להיות מפעל המייצר מוצרים בעזרת מכונות או אפילו קוסמטיקאית המשתמשת בציוד מקצועי לטיפוח העור.

האם גם העסק שלך משתמש במכונות או ציוד מקצועי כלשהו למטרות עבודה? אז ככל הנראה בשלב מסוים גייסתם הלוואה למימון קניית הציוד הזה, ואם לא, אז קיים סיכוי גבוה מאוד שבעתיד תדרשו לגייס הלוואה לרכישת מכונות וציוד חדש.

בשוק הפיננסי יש חברות רבות אשר מוכנות להעניק לעסקים הלוואות ארוכות טווח בתנאים נוחים למימון רכישת מכונות וציוד כנגד שעבוד המכונות הללו.

הרבה עסקים היום בוחרים לגייס הלוואות חוץ בנקאיות מחברות מימון פיננסי שכאלו בעת רכישה של ציוד ומכונות.

אך מה קורה כאשר עסק מקבל סירוב למתן הלוואה לרכישת מכונות וציוד מקצועי מהבנקים וחברות מימון פיננסי או שהתנאים הנכללים בהצעת מתן ההלוואה לרכישת ציוד ומכונות לא אטרקטיביים במיוחד? האם ישנה חלופה אחרת לעסקים? בהחלט כן! ערבות המדינה!

מתי גיוס הלוואה בערבות המדינה לרכישת ציוד ומכונות היא כדאית?

רוב ההלוואות הנוחות לרכישת ציוד ומכונות מוענקות לעסקים הרוכשים מכונה חדשה או ציוד ישירות מספק ויש להם מינוף בנקאי נמוך.

כמובן שלא כל העסקים מעוניינים לשלם הרבה כסך על ציוד חדש, בהרבה מקרים מכונה יד שניה או ציוד משומש מעניק החזר השקעה טוב יותר, או לחילופין העסקים רוצים ציוד חדש אבל אין להם אובליגו נמוך בכדי לקבל תנאים טובים.

במקרים כאלו כדאי לבחון את זכאות העסק לגייס הלוואה בערבות המדינה למימון רכישת הציוד הנדרש.

עם זאת, חשוב לדעת שרק במקרים מסוים כדאי לגייס הלוואה לרכב בערבות מדינה:

כאשר העסק לא יכול לגייס הלוואה לרכישת מכונות וציוד בתנאים נוחים יותר מתנאי הלוואות בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה מוענקת בפריסה ל-5 שנים (ניתן לקבל גם חצי שנת גרייס) ובריבית של עד פריים + 3.5%.

במידה והעסק קיבל הצעה למתן הלוואה לרכישת ציוד ומכונות בתנאים טובים יותר דרך הבנקים או חברות מימון חוץ בנקאי, לא מומלץ לפנות לקרן בערבות המדינה.

אך אם העסק קיבל הצעה להלוואת רכישת ציוד בתנאים גרועים יותר, מומלץ ליצור קשר עם חברת ייעוץ עסקי ולבחון זכאות לגייס הלוואה בערבות המדינה.

רכישת מכונות גדולות שהבנק לא מוכן לשעבד

הבנקים וחברות מימון החיצוניות מוכנים לתת הלוואות למימון מכונות גדולות בתנאים נוחים אך ורק כאשר הם משעבדים את המכונה.

במקרים בהם לא מוכנים לקבל את המכונה לשעבוד, לרוב כאשר מדובר על מכונה יד שנייה, אז הבנקים יציעו רק הלוואה עסקית רגילה בתנאים לא אטרקטיביים.

אם העסק רוצה לרכוש מכונה גדולה שהבנק לא מוכן לשעבד כנגד הלוואה, כדאי לפנות לקרן בערבות המדינה לפני שלוקחים הלוואה עסקית רגילה.

רכישת ציוד למטרות עבודה שוטפת

עסקים קטנים ובינוניים אשר מרבית פעילותם מתבססת על שימוש בציוד עבודה בשוטף כמו למשל קבלני בניה, שיפוצניקים וכו' הנדרשים כל הזמן לחדש ציוד עבודה עקב בלאי.

קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה שואפת לסייע לעסקים במימון רכישת ציוד להמשך פעילות וצמיחה.

עסקים הזקוקים לרכוש ציוד עבודה בשוטף יכולים לפנות לגיוס הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים במסלול השקעות בכדי לגייס את המימון הנדרש להמשך פעילות שוטפת תקינה.