גיוס הלוואה בערבות מדינה לצורך מימון השקעה בעסק הנו פתרון מאוד נוח בקרב עסקים קטנים ובינוניים. כל עסק על מנת להתפתח, ובמקרים רבים על מנת להתקיים, נדרש להשקעה כגון: שיפוצים במתחם העסק, רכישת מכונות, רכישת ציוד ועוד.

השקעות פיזיות בעסק לרוב הנן בעלות גבוהה, עסקים קטנים ובינוניים נאלצים לקחת הלוואות על מנת לממן את אותן השקעות.

הבעיה היא שהבנקים וחברות כרטיסי האשראי מעניקות הלוואות לעסקים בריבית גבוהה ותנאי פריסה לא נוחים או לא מותאמים למטרה שלשמה נלקחה ההלוואה, אך לאותם עסקי אין ברירה אלא לקחת את אותם הלוואות. ובכן, יש לעסקים הקטנים והבינוניים פתרון נוח יותר והוא מסלול השקעות של קרן סיוע לעסקים.

קרן סיוע לעסקים מפעילה מספר אפיקי מימון המעניקים הלוואות מדינה לעסקים קטנים הזקוקים למימון השקעה או הלוואה לעסק למטרות משולבות. מסלול השקעה של קרן סיוע לעסקים מעניק הלוואות בערבות מדינה לטובת השקעה פיזית בעסק, כפי שציינו לעיל.

באופן עקרוני, מסלול השקעות של קרן סיוע לעסקים מעניק הלוואה בערבות מדינה לטובת השקעה בעסק בסכום של עד 500 אלף שקלים עבור עסק בעל מחזור של עד 6.25 מיליון שקלים בשנה, ועבור עסק בעל מחזור העולה על 6.25 מיליון שקלים בשנה, המדינה מציעה הלוואות בערבות מדינה בסכום הלוואה לעסק מקסימאלי של עד 8% ממחזור המכירות השנתי. כמובן שסכום הבקשה הסופי, כל עוד הוא עומד בתנאי הסכום המקסימאלי, נקבע בהתאם לצורך ההשקעה עצמו ויכולת ההחזר העתידית.

מסלול השקעות של קרן הסיוע לעסקים, המעניק הלוואות בערבות מדינה לעסקים המעוניינים לבצע השקעה, פונה לכלל העסקים הקטנים והבינוניים, אשר מחזור ההכנסות שלהם הנו מתחת ל-100 מיליון שקלים בשנה.

אם אתה עסק העומד בקריטריון זה ורוצה הלוואה לצורך השקעה פנה לבירור זכאותך לקבלת הלוואה בערבות מדינה.

כמדברים על עסקים בעלי סיכויי גבוהים לקבל הלוואה בערבות מדינה לטובת השקעה לרוב נתקלים בשלושה סוגי עסקים:

סוג העסקים הראשון הוא עסקים הפועלים מספר חודשים ספורים ונדרש צורך נוסף בהשקעה בעסק, מעיין השלמה להשקעה הראשונית שבוצעה בעסק בעת הקמתו. במקרה זה קבלת הלוואה בערבות מדינה לטובת ביצוע השקעה לרוב בעלת סיכויי אישור גבוהים מכיוון שלביצוע השלמת ההשקעה צורך חיוני לביסוס העסק עידו צמיחתו ומניעת התרסקות העסק בשלב מוקדם.

סוג נוסף של עסקים בעלי סיכויים גבוהים לקבל הלוואה בערבות מדינה ממסלול השקעות של קרן סיוע לעסקים הם עסקים וותיקים ורווחיים המעוניינים להתפתח לתחומים נוספים או להעמיק פעילות בתחום התמחותם. במצב כזה לעסק סיכויים גבוהים מכיוון שהעסק הנו כבר בעל מוניטין ופעילות מבוססת אשר מאפשר לו לנצל ביעילות את השינוי שיתרחש מביצוע ההשקעה, מה שיוביל לרווחים גבוהים ולעמידה ביכולת החזר ההלוואה.

סוג העסקים השלישי שלרוב בעלי סיכויים טובים לקבל הלוואה בערבות מדינה בקרן סיוע לעסקים אלו עסקים אשר עד לא מזמן הראו פעילות עסקית חיובית ולאחרונה סובלים מירידה במכירות ומעוניינים לבצע השקעה בעסק לטובת רענון בפעילות השוטפת. מכיוון שקרן סיוע לעסקים מעוניינת לסייע לעסקים בקשיים היא לרוב תאשר את מימון ההשקעה מתוך המטרה לסייע לעסק לצאת מהתקופה הבעייתית.

אז אם אתה בעל עסקי חדש או וותיק המעוניין לבצע השקעה בעסק ומתכוון לפנות לקבלת הלוואה לעסק מבנק או חברת אשראי, עצור!

מומלץ לך לברר לגבי זכאותך לקבלת הלוואה בערבות מדינה. זאת מכיוון שהלוואה בערבות מדינה מעניקה הלוואה למימון ההשקעה בעסק בתנאי ריבית נוחים ובתנאי פריסה נוחים יאפשרו לעסק שלך לנצל את ההשקעה בעסק למינוף ההכנסות מבלי להעיב על העסק בהוצאות ריבית מיותרות.